A dél-finnországi magyarok találkozója 2026.jún.6.

A Finnországi Magyarok Egyesülete nyárköszöntő pikniket rendez június 6-án, szombaton a Paloheinä Korkee Seikkailupuisto-ban. Pakilantie 124, 00670 Helsinki
https://tinyurl.com/korkee2026 Az ebéd 13:00-kor a központi sátor alatt lesz, a résztvevőknek finom gulyásleves jár. Rendelkezésre áll egy közhasználatban lévő kunyhó (kota) is, ahol grillezni is lehet a magukkal hozott hozzávalókból.
Kérjük, hogy aki teheti, hozzon süteményt. A kávét/teát a szervezők biztosítják.
Amennyiben 10 vagy több mászó lesz, kedvezményt kapunk: ekkor egy mászójegy 23,25 juróba kerül. Kedvezmény nélkül: 31.- juró. A mászáshoz saját kesztyük és megfelelő cipők szükségesek.
A Seikkailupuisto park általános használatát az FME fizeti, ezért az FME tagoktól kérünk 5 juró belépődíjat fejenként, míg a nem FME tagoktól 10 jurót fejenként.
Három év alatti gyermekeknek a belépés ingyenes.
Parkolás: nagy parkolóterület van mellettük. Fizetős, de nem egetrengető:
Ezen azt írja, hogy az első 3 óra 1 EUR, utána óránként 50 cent.
Találkozó: 11:30-12:00 között a sátortetőnél, (nem a kota!). Akik mászni akarnak, a mászójegyek kifizetése után elstartolhatnak. Helyszíni kapcsolat: Nagy Gábor (Bigus) 040 9607559
Kérjük, hogy mindenki hozzon magával készpénzt! (Mobile Pay is lehetséges de inkább készpénzzel)
Jelentkezés /regisztráció: https://tinyurl.com/FMENyar2026
Jelentkezési határidő: 2026 június 4.
további információk: nagy.bigus@gabriel.fi
(A rendezvényt csak elégséges résztvevő esetében tartjuk meg.)
Köszöntsük együtt a várva várt nyarat!



Nyárköszöntő beszámoló
A Finnországi Magyarok Egyesülete 2026. június 6-án, szombaton rendezte meg nyárköszöntő piknikjét a helsinki Paloheinä Korkee Seikkailupuisto-ban. A kedvezőtlen időjárás ellenére a rendezvény jó hangulatban telt. A program kezdetén a résztvevők süteményt, pogácsát és snackeket fogyaszthattak, amelyet a bográcsban készített gulyásleves követett. Emellett Nagy Gábor (Bigus), az FME elnöke jóvoltából frissen sült tehéntúrós-mazsolás és lekváros palacsinta is került az asztalra. Az ebéd után a fiatalabbak kipróbálták a kalandparkot, amely a különböző nehézségi szintek miatt minden korosztálynak, így a gyerekeknek is megfelelő programot biztosított. A rendezvény során a kötetlen beszélgetés és zenehallgatás mellett sor került a 2026. évi KCSP-ösztöndíjas, Gergely Adrienn hivatalos búcsúztatására is. Nagy Gábor elnöki beszéde után Hódi Béla mentor átadta a virágcsokrot, majd a csoportkép elkészítését követően a személyes ajándékokta került sor. A megható percek után sátorbontással és elköszönéssel ért véget a sikeres rendezvény..
Gergely Adrienn, ösztöndíjas
A képek és videók megtekinthetők ITT

