2026.06.06. Nyárköszöntő

A dél-finnországi magyarok találkozója 2026.jún.6.

A Finnországi Magyarok Egyesülete nyárköszöntő pikniket rendez június 6-án, szombaton a Paloheinä  Korkee  Seikkailupuisto-ban. Pakilantie 124, 00670 Helsinki      

https://tinyurl.com/korkee2026       Az ebéd 13:00-kor a központi sátor alatt lesz, a résztvevőknek finom gulyásleves jár. Rendelkezésre áll egy közhasználatban lévő kunyhó (kota) is, ahol grillezni is lehet a magukkal hozott hozzávalókból.

 Kérjük, hogy aki teheti, hozzon süteményt. A kávét/teát a szervezők biztosítják.

Amennyiben 10 vagy több mászó lesz, kedvezményt kapunk: ekkor egy mászójegy 23,25 juróba kerül. Kedvezmény nélkül: 31.- juró. A mászáshoz saját kesztyük és megfelelő cipők szükségesek.

A  Seikkailupuisto park általános használatát az FME fizeti, ezért az FME tagoktól kérünk 5 juró belépődíjat fejenként, míg a nem FME tagoktól 10 jurót fejenként.  

Három év alatti gyermekeknek a belépés ingyenes. 

Parkolás: nagy parkolóterület van mellettük. Fizetős, de nem egetrengető:

https://www.hel.fi/fi/kulttuuri-ja-vapaa-aika/ulkoilu-puistot-ja-luontokohteet/ulkoilualueet/paloheinan-ulkoilualue

Ezen azt írja, hogy az első 3 óra 1 EUR, utána óránként 50 cent.

Találkozó:  11:30-12:00 között a sátortetőnél, (nem a kota!). Akik mászni akarnak, a mászójegyek kifizetése után elstartolhatnak. Helyszíni kapcsolat: Nagy Gábor (Bigus) 040 9607559

Kérjük, hogy mindenki hozzon magával készpénzt! (Mobile Pay is lehetséges de inkább készpénzzel)

Jelentkezés /regisztráció: https://tinyurl.com/FMENyar2026

Jelentkezési határidő: 2026 június 4.

további információk: nagy.bigus@gabriel.fi

(A rendezvényt csak elégséges résztvevő esetében tartjuk meg.)

Köszöntsük együtt a várva várt nyarat!

Nyárköszöntő beszámoló

A Finnországi Magyarok Egyesülete 2026. június 6-án, szombaton rendezte meg nyárköszöntő piknikjét a helsinki Paloheinä Korkee Seikkailupuisto-ban. A kedvezőtlen időjárás ellenére a rendezvény jó hangulatban telt. A program kezdetén a résztvevők süteményt, pogácsát és snackeket fogyaszthattak, amelyet a bográcsban készített gulyásleves követett. Emellett Nagy Gábor (Bigus), az FME elnöke jóvoltából frissen sült  tehéntúrós-mazsolás és lekváros palacsinta is került az asztalra. Az ebéd után a fiatalabbak  kipróbálták a kalandparkot, amely a különböző nehézségi szintek miatt minden korosztálynak, így a gyerekeknek is megfelelő programot biztosított. A rendezvény során a kötetlen beszélgetés és zenehallgatás mellett sor került a 2026. évi KCSP-ösztöndíjas, Gergely Adrienn hivatalos búcsúztatására is. Nagy Gábor elnöki beszéde után Hódi Béla mentor átadta a virágcsokrot, majd a csoportkép elkészítését követően a személyes ajándékokta került sor. A megható percek után sátorbontással  és elköszönéssel ért véget a sikeres rendezvény..

Gergely Adrienn, ösztöndíjas

A képek és videók megtekinthetők ITT