2014.05.31-A SMOSz 40. születésnapja


A Svédországi Magyarok Országos Szövetsége idén ünnepli alapításának 40. évfordulóját, melyet nagyszabású műsorral ünnepeltek meg három nagyvárosban. A szombati, Stockholmban tartott ünnepi műsoron vettünk részt az FME képviselőiként. Vendégként jelen voltak a NyEOMSzSz, az Őrszavak, a norvégiai magyarok egyesületének, a Nemzetpolitikai Államtitkárság és az Egyháztanács (északi magyar gyülekezetek) képviselői.

Fotók az ünnepi műsorról

(Karancsi Mária)

2014.06.21-Nyári napforduló: tűzgyújtás

2014. június 21-én (szombaton) du 4-től köszöntjük a nyári napfordulót Nuuksioban.

Aki szeretne csatlakozni hozzánk, találkozunk Espoo Nuuksio-ban a benti (második) parkolóban 16:00-16:15 között, majd innen gyalog megyünk tovább a 4 km-es (kék és sárga jelzésű) úton, ami a  fáskamra előtt jobbra kanyarodik, az ösvény elején levő grillező helyre.

Tervezzük: – szertűz-gyújtás – közös ima, Himnusz éneklése – kürtölés, dobolás, dorombolás – ostorcsattogtatás

Grillezési lehetőség a helyszínen (mindenki a saját élelméről gondoskodik).

Bővebb információ: http://www.luontoon.fi/palvelupisteet/muut/haukkalampi/Sivut/Default.aspx

Cím:  Haukkalammentie 32, 02820 Espoo Autóval: A Vanhaturuntie-röl kell a Nuuksiontie-re fordulni, Solvallán keresztül kell menni, majd Solvalta néhány km-re egy jelzett kisebb kereszteződésben kell balra fordulni.

Busszal: Az Espoo keskus-ból induló 85A-val kell menni a haukkalammentie-i kereszteződésig, ahonnét gyalog még kb 2 km egyenesen a tűzgyújtási helyszínig. Seutu-jegy kell az utazáshoz.

2014.09.07-Séta a Viikki öko-városban, költözőmadár-les

valkoposkihanhi Viikki

Rácz András fotói

Eredeti meghívó:

Gardeniától indulunk, a túravezetőnk mesél az Eko-Viikki-ről, majd átsétálunk a rétekre és a tengerhez, megnézni a költöző madarakat. Nehéz megjósolni, hogy milyen madarakat láthatunk majd, de apácaludat biztosan. Ez sokaknak ismerős lehet, de most majd sok ezer egyed pihen és vonul jobbra-balra! Valószínűleg lesznek majd récék, bíbicek, galambok, esetleg fenyőrigó, hantmadár, barázdabillegető, stb, érdemes távcsövet hozni.

Találkozó: a Gardenia előtt 14 órakor (Koetilantie 1, Helsinki). 

Túravezető: Vilisics Ferenc biológus

2014.09.06-Kirándulás a Trollberga-i traktormúzeumba és grillezés

Szombaton 10-en gyűltünk össze, hogy megnézzük a traktormúzeumot, majd túrázzunk és grillezzünk a napos őszi időben. Ez utóbbira még ketten csatlakoztak, a túra alatt sok finom gombát (főleg vargányát) lehetett szedni.

Traktormúzeum (Marcsi fotói)

Gombaszedés és grillezés (Csaba és Sipi fotói)

Eredeti meghívó:

traktorimuseo

Igyekszünk azok kedvében járni, akik tavasszal nem tudtak résztvenni a Trolllberga-i traktormúzeum megtekintésében az iskolazárás ünnepség miatt, ezért most megismételjük.

A kirándulás a traktormúzeum megtekintésével kezdődik ami kb. 40 percet vesz igénybe.

Utána gyalog folytatjuk utunkat egy erdei ösvényen (a résztvevők eldönthetik a hosszúságát: 4 vagy 2 km) és egy grillezésre kiépített helyen ebédelünk.

A környéken lehet áfonyát és gombát gyűjteni. Lesz velünk finn gombáskönyv, hogy kiszűrhessük a nem ehető gombákat.

Találkozás és indulás a Vantaa-i IKEA udvaráról délelőtt 10-kor.

Belépő a múzeumba 4 € (felnőtt) és 2 € (gyerek). Legalább 15 fős csoport esetén 3 euró/személy.

Hozzatok enni- (grillezéshez is) és innivalót, túracipőt, vastag ruhát.

Túravezető: Gálfi István(050-3446456) (jelentkezés nála emailben vagy telefonon)

2014.10.25-Gombaszedő kirándulás

Az őszi gombászó kirándulásunk október 25-én lesz, az FME szervezésében.

Gyertek minél többen, mert tölcséres rókagombát (suppilovahvero) fogunk szedni, ami három csillagos gomba (azaz a legfinomabb között van). Jelenleg a piaci ára 12-14 euró/kg.

Indulás az IKEA (VANTAA) udvaráról délelőtt 10-kor.(Porttisuontie 18, 01200 Vantaa).

A gombászó hely onnan 85 km-re található. Itt tavaly is teleszedtük a kosarainkat kb fél óra alatt, ezért most még több idöt fordítunk a gyűjtésre. Utána egy magaslatra megyünk, ahol ebédelünk (grillezés stb.). Csak annyi autóval indulunk, amennyibe a jelentkezők beférnek, az IKEA parkolóban meg tudjuk szervezni.

Eső nagy valószínűséggel nem lesz, csak felhős idő.

Hozzatok gumicsizmát (vagy bakancsot) és meleg ruhát, valamint enni és innivalót. Gyerekeknek (5 éve felett) is megfelel ez a kirándulás, sőt ajánlott, hogy ismerkedjenek a természettel.

Túravezető Gálfi István (tel: 050-3446456)

2015.01.17-Tisztújító közgyűlés

Az FME tisztújjító közgyűlését 2015. január 17-én 15:00 órakor tartotta a Magyar Kulturális és Tudományos Intézetben (Kaisaniemenkatu 10, Helsinki), 20 fő részvételével. A választott új vezetőség listája itt található.

Napirend:

1./ A közgyűlés megnyitása
2./ A közgyűlés elnökének, titkárának, jegyzőkönyvi ellenőrének és szavazatszámlálójának megválasztása
3./ A közgyűlés szabályszerűségének és határozatképességének megállapítása
4./ A napirend jóváhagyása 
5./ A költségvetés, pénzügyi beszámoló és a pénzügyi ellenőrök jelentéseinek megtárgyalása. 
5.a./ Az éves tevékenység értékelésea tamperei közösség beszámolója, magyar oktatás
6./ Felelősség-felmentési döntések
7./ Más, egyéb ügyek 1. – választás előkészítés 
8./ Az új elnök, vezetőségi tagok és póttagok megválasztása 
9./ A tárgyévi működési terv jóváhagyása. A költségvetési és kiadási tervezet, valamint a tagsági díjak megállapítása
10./ Két költségvetési ellenőr és egy pótellenőr választása
11./ Pártolótagok és tiszteletbeli tagok jóváhagyása
12./ Más, egyéb ügyek 2.
       farsang: február 7.
       szavalás: április 11 (vagy 18.) az MKTK foglaltsága szerint
13./ A közgyűlés bezárása

2014.10.10-11-Finnországi magyartanárok találkozója

tovabbkepzes

A ‘Finnországi magyartanárok találkozója’ című továbbképzés kereteiben 2014.10.10-11-én öt ország magyar tanárai (magyar mint idegen nyelv és származásnyelvi tanárok) ültek össze, hogy megosszák egymással legfrissebb tapasztalataikat, problémáikat és eredményeiket. A továbbképzés szervezői: a Magyar Tudományos és Kulturális Központ, a Finn-Magyar Társaság és a Finnországi Magyarok Egyesülete gondos odafigyeléssel és magas szakmai tapasztalattal szervezték mindkét napot. Felkérésre, a magyarországi Balassi Intézet két nagy tapasztalattal rendelkező tanára tartotta a workshopok és előadások nagy részét. A két nap során mindenki megtalálhatta a saját területének megfelelő előadásokat, szemináriumokat. A találkozó sikerességére való tekintettel várhatóan megrendezésre kerül jövőre is.

Paksi Nóra

Fotók itt

2014.11.21-Az Ághegy-Liget Baráti Társaság látogatása – irodalmi est

  • Bővebben a Társaságról:

A Stockholmban bejelentett és a nyilvántartásban 802421-6841 számot viselő skandináviai Ághegy-Liget Baráti Társaság (Ághegy-Liget Vänskapsförening) a Lundban alapított, egykori Magyar Liget Társaság alapjaira építkezik, és az Ághegy című skandináviai magyar irodalmi és művészeti lapfolyam, a Magyar Liget című családi lap valamint az Ághegy könyvek alkotóival, támogatóival és barátaival együtt több száz lehetséges tagot számlál. A Baráti Társaság célja, az intézményes támogatást többnyire nélkülöző két lap éltetése, terjesztésének, népszerűsítésének és anyagi támogatásának szervezése; magyar irodalmi és művészeti rendezvények, találkozások, együttlétek rendszeresítése, főként a skandináv országokban. Magyarországon is tartunk könyvbemutatókat. Az Ághegy lapfolyam és a Magyar Liget család lap számai, valamint az Ághegy könyvsorozat köteteinek javarésze megtalálható a világhálón és felméréseink szerint vannak olvasóink a világ minden táján, ahol magyarok élnek. A Társaságot, megalakulásának második évében, 2005. szeptember 5-én tagjai sorába fogadta a Svédországi Magyarok Országos Szövetsége.

  • Bővebben az Ághegyről:

Az Ághegy című skandináviai magyar irodalmi és művészeti lapfolyam a lundi magyar egyesület támogatására alapított Lundi Lapból, majd hat dél-svédországi város és Koppenhága valamint Oslo magyarjainak családi lapjából, a Magyar Liget irodalmi mellékletéből nőtt ki tizenegy esztendővel ezelőtt, abból a célból, hogy az északi országokban élő magyar értelmiséget a nyelvünkben és kultúránkban való megmaradás szolgálatába állítsa. Statisztikai adatokkal bizonyítható, hogy a skandináv országokban élő magyar értelmiséget nem sikerült nagy számának megfelelően bevonni a magyar egyesületek lehetőségeihez mérhető művelődési tevékenységébe. Az eddig az Ághegy köré csoportosult, műhelymunkát kialakító több mint ötszáz alkotó összefogásával a folyóirat és a családi lap támogatására létrehozott Ághegy-Liget Baráti Társaság keretében ez sikerült, távlati lehetőségei széles keretet nyitnak a valóban megtartó erőt jelentő, színvonalas társadalmi szolgálatban végzendő nemzetmegtartó, nemzetnevelő munkára.

Az Ághegy másik tudatosan vállat célja a skandináviai magyar értelmiség hídszerepének gyarapítása. Az indulásától eltelt évtizedben megjelent 35 lapszámban, hét, egyenként öt-öt számot tartalmazó  kötetben, közel 5000 oldalon közelít ahhoz, hogy a skandináviai magyar alkotók antológiájaként  minden itt élő író, képzőművész, zenész, előadóművész munkásságát bemutassa. Erre szolgálnak a folyóirat rovatai: Irodalom, Törzstér, Képtár, Fény/kép, Zene/szó, Akik előttünk jártak, Könyv, Járkáló, Megjegyzések stb. Az Észak hírnökei rovatban a jelenkori svéd, dán, norvég és finn irodalom jeleseit mutatja be, vers-, próza-, regényfordításokkal, tanulmányokkal. A skandináviai magyar értelmiség gazdag alkotómunkájának köszönhetően, a Magyar Ligethez és az Ághegy hasonlóan, csaknem minden támogatás nélkül él és gyarapodik könyvkiadásunk, nyomdában van immár az Ághegy Könyvek sorozat huszonnyolcadik kötete is.

  • A Magyar Liget rövid története

A dél-svédországi magyarok családi lapja az 1988 szeptemberében indult Lundi Lap folyamatos bővülésével kívánta folytatni az első számában megfogalmazott célkitűzéseit. „Ez a lap próbálkozás.”- írta Tar Károly a lap alapítója, majd így folytatta: „Abból az egyre égetőbb igényből fakad, hogy elkülönülésünk, divatos szóval élve, atomizálódásunk akadály. Csakis együtt maradhatunk meg anyanyelvünkben, kultúránkban, ápolhatjuk értékes hagyományainkat.”

A lap mottója Dsida Jenő erdélyi költő mai is érvényes verssora: Mindig magunkért, soha mások ellen. Jelen van a világhálón, és magyarságukat tudatosan vállaló, ügybuzgó emberek szolgálatával sokszorosításban is terjesztett, hogy a Svédországi Magyarok Szövetségének Híradója és az Északi Magyar Protestáns egyházak lapja, az Új Kéve mellett betöltse családi lapként vállalt feladatát anyanyelvünk és műveltségünk ápolásában.

A Lundi Lap híranyaga folyamatosan bővült a szomszédos városok és országok magyar közösségeinek híreivel, célszerűnek tűnt városonként lapot készíteni, hogy az illető helyen a magyar egyesületek a helyi hatóságok támogatását is elnyerjék és a magyar írásbeliség gyakorlatára biztatva tagjaikat, kialakíthassák fiókszerkesztőségüket. Lund, Kristianstad, Helsinborg, Malmö, Halmstad, Göteborg, a dániai Koppenhága és a norvég Oslo városokban. Így alakult ki, a 2000 szeptemberében indult, és felváltva, nyolc helység újságát magában foglaló új lap, a Magyar Liget családi lap jellege. (Erről bővebbet a honlap Szélrózsa című, egy világlap tervezetéről szóló írásból.) Napjainkban immár a skandináviai magyar családok lapja, amelynek az anyaországgal és a Kárpát-medencei magyarokkal való kapcsolat elmélyítését számos tudósítónk biztosítja.  A lap nevében a Liget ( Lund) mutatja, hogy ebben az egyetemi városban készül. Állandó rovatai családi lap jellegét mutatják: Jelenidő, Lélekgondozó, Iskola, Gyermekeknek, Történelem, Nyári történetek, Vidám oldal stb. Jelenléte a világhálón: egyike a legkorszerűbbeknek. A lap kitartó munkatársai: Bartha István,  Békássy Albert, Kovács Ferenc, Szakács Sándor Ferenc, Szalontai Éva és sokan mások.

2014.11.19-Diaszpóra Tanács

DT csoportkep


Idén ismét megrendezték a Diaszpóra Tanácsot, amelyen az FME képviselője is részt vett.

Fotók itta nyugat-európai szervezetek regionális ülésének jegyzőkönyvezárónyilatkozataláíróív

Program:

  • L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkárának köszöntője
  • Orbán Viktor miniszterelnök előadása – (Sajtónyilvános)
  • Kávészünet – Közös fotó Orbán Viktor miniszterelnökkel
  • Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes előadása
  • Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár előadása
  • Wetzel Tamás nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár előadása
  • Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár előadása
  • Íjgyártó István kulturális diplomáciáért felelős államtitkár előadása 
  • Sipos Imre közoktatásért felelős helyettes államtitkár előadása
  • Szabó László Zsolt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatójának előadása
  • Hozzászólások
  • Prof. Schöpflin György európai parlamenti képviselő előadása
  • Ebéd
  • Rövid séta a felújított Várkert Bazárban vezetéssel
  • Regionális ülések
  • A Plenáris ülés folytatása
  • Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökének előadása
  • Kántor Zoltán, a Nemzetpolitikai Kutatóintézet igazgatójának előadása
  • A regionális elnökök beszámolói (5-5 percben)
  • Hozzászólások
  • Zárónyilatkozat elfogadása

(Karancsi Mária)

2014.09.04-05-NyEOMSzSz közgyűlés

IMG 1181

Nyugat-Európai Országos Magyar Szervezetek Szövetsége 2014. évi tisztújító közgyűlését szeptember 4-5-én tartotta Felsőpulyán (Ausztria). Az előző alkalmakhoz hasonlóan a közgyűlés a “Kufstein” Tanácskozással együtt került megszervezésre. Az FME-t Halonen Hajnalka képviselte, ezen kívül jelen voltak még Finnország NYEOMSZSZ-os tisztségviselői is: Lukácsfy Kristóf és Nagy Gábor. Az egyesületünk 2013 szeptember – 2014 augusztus közötti tevékenységéről szóló beszámoló itt olvasható. A közgyűlés határozatai és zárónyilatkozatalinkelve.

IMG 1184
IMG 1192

2014.12.21-Téli napforduló: tűzgyújtás

Fénylánc 2014


Idén 6-an gyűltünk össze Nuuksioban, hogy csatlakozzunk a Fénylánchoz és megünnepeljük a fény születését. 7 órakor tüzet gyújtottunk, elénekeltünk a magyar és a székely himnuszt, imádkoztunk, verset olvastunk fel és énekeltünk, a Fénylánc kezdeményezés által javasolt program szerint.

A képen a Fénylánc honlapján található térkép részlete látható, minden láng egy-egy helyszínt jelképez. A lángra kattintva megjelenik a tűzgyújtás helyszíne és egyéb tudnivalók.

2015.02.07-Farsang

FME farsang 2015

Az idei farsang 2015 február 7-én szombaton lesz 17 órától a Pakinkylän VPK báltermében.

Belépődíj: felnőtt 15 euro, FME tagoknak 10 euro, 7-14 éves gyermekek 5 euro, 7 év alatt ingyenes.
Kedvezményt azok kapnak, akik addig (vagy ott helyben) befizetik az FME éves tagdíját (családonként 20/15 euro).

A vacsorát Krenner Zoltán szállítja, a zenéről dj (Sándor Flórián) gondoskodik. Lesz jelmezverseny, tombola, minden tál étel mellé jár egy pohár bor, és mindenkinek egy kis farsangi meglepetéssel kedveskedünk. A büfében süteményt, kávét és üdítő italokat árusítunk baráti (önköltséges) áron.

A korábbi évekhez hasonlóan most is teltházra számítunk. Amennyiben elérjük a terem max befogadó képességét (90 fő), a jelentkezést le kell zárnunk.

2015.04.11-Szavalódélután

attila jozsef1

Időpont: április 11. du 2-től

Helyszín: Magyar Kulturális és Tudományos Központ (Helsinki, Kaisanimenkatu 10.)

Április 11-én, a költészet napja alkalmából versmondó délutánt tartunk a Magyar Kulturális és Tudományos Intézetben. Az MKTK-FME közös szervezésű eseményen a Finnországban magyart tanuló diákok mondanak verseket.

2015.03.18-Gryllus Vilmos Finnországban – Beharangozó

Gryllus Vilmos

A Finnországi Magyarok Egyesülete 2015. november végén-december elején rendezi meg Gryllusz Vilmos 1-2 (igény esetén akár több) kb. egy órás koncertjét Finnországban. A vidám dalos-szöveges műsor természetesen magyar nyelvű.

A célközönség elsősorban a gyermekeink, de aki ismeri Gryllusz Vilmos pályáját, az tudja, hogy műsorain a gyermekeiket elkísérő felnőttek is remekül szórakoznak. Az egyik koncert minden bizonnyal a főváros körzetében, a többi pedig olyan helyeken kerülne megszervezésre, ahol összegyűlne egy elégséges létszámú érdeklődő közönség, legyen az gyermek vagy felnőtt. A rendezvény belépődíjas lesz, a belépőjegy ára az előzetes becslés szerint 15 euró környékén várható, FME tagok természetesen kedvezménnyel vásárolhatnak belépőt.

Reméljük nagyon sokan részt vesztek a programon, ezzel biztatván bennünket további hasonló rendezvények megszervezésére.

2015.05.09-Tavaszváró piknik

tavaszvaro piknik

A Finnországi Magyarok Egyesülete tavaszváró pikniket szervez május 9-én szombaton 10 órától délután kb 5-ig a Luuki tó partjára a szabadba (térkép).

A terület nyitott, nagy füves kiránduló park, tó partján, közel a 120-as úthoz. Itt kiépített tûzrakóhelyen lehet grillezni. Lehetséges labdajátékokat játszani (focizni), mölkyzni, krikettezni, tollasozni, szaladgálni. És nem utolsó sorban egymással találkozni, más magyarokkal, családokkal ismerkedni. A “parkban” van egy kávézó ami reggel 10-tõl du 3-ig tart nyitva, és van egy elkerített kis jatszótér hintákkal, mászókákkal, homokozóval a kisgyerekek számára.

A program nyitott, arra bárki jöhet, ismerõsöket is hozhattok magatokkal. Az enni innivalót mindenki egyénileg oldja meg. Pokrócot és feneketek alá szivacsot (újságpapírt) érdemes hozni.

A programra jelentkezni nem kell.

Egy fontos kérés: A területen van egy kibérelhetõ szauna. Kellõ számú (kb 10 fõ) jelentkezése esetén az FME költségére lefoglalnánk kb. 14-16 között. Legyetek szívesek az esemény Facebook-bejegyzéséhez megírni, ha a közös szaunázáson (külön férfi és nõi szaunaidõ) részt szeretnétek venni.

2015.09.11-Bálint András Radnóti estje

balint andras portre

2015. szeptember 11-én este 19.00 órai kezdettel kerül megrendezésre Bálint András Radnóti estje a helsinki Balassi intézetben (Kaisaniemenkatu 10, 00100 Helsinki).

A színészként, versmondóként és színházigazgatóként is elismert kiváló művész Radnóti verseiből, naplóiból és leveleiből összeállított estjét Deák Krisztina rendezte. A program már bejárta Magyarországot és Európa számos városában is nagy sikerrel szerepelt.

A helsinkiben megrendezésre kerülő előadás a Finnországi Magyarok Egyesülete és a helsinki Balassi intézet közös, magyar nyelvű programja.

Belépő díjak:

·         Felnőtt – 12 euró

·         Gyermek (12-16 év) – 8 euró

·         FME tag felnőtt – 8 euró

·         FME tag gyermeke (12-16 év) – 6 euró

Az est bevétele az FME költségeit hivatott csökkenteni, segítve ezzel további hasonló programok megszervezését.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

2015.05.24-Tavaszi kirándulás Askola környékére

Tavaszi kirándulás szervezünk Askola környékén egy jégkorszakbeli képződménycsoport megtekintésére. A gyalog megtett távolság oda-vissza kb. 4km. Kisgyerekek is részt vehetnek szülői felügyelet mellett.

Az időjárás előrejelzés kirándulásra való időt jósol (18 fok, napos/felhős, eső nélkül).

A helyszínen lehet grillezni is. A tűzifa vár minket, meg van rendelve. Hozzatok enni és innivalót. A belépési díj személyenként 2 euró.

Felszerelés: Túracipő, túraöltözék.

Indulás/találkozó hely: Május 24, vasárnap délben 12:00, a vantaa-i IKEA parkolója (Keha III es 4-es út találkozása). Innen kb 55 km-t vezetünk autóval. Telekocsi megoldható.

Túraszervező Gálfi István (0503446456).

Az esemény itt található meg a Facebookon.

2015.08.15-XIV. Gulyás Grand Prix

Idén is megrendezésre kerül a GGP (Gulyás Grand Prix) augusztus 15-én, a megszokott helyen, immár 14. alkalommal, Karjaaban, immár 14. alkalommal, idén ismét az FME égisze alatt.

Program: a versenyben résztvevő csapatok legkésőbb 18:00-ra megfőzik a gulyást 18-20 személyre. Vege-gulyást is szabad főzni! A kóstolóbizottság idén is győztest hirdet, a nyertes csapat ajándéka aranyozott fakanál és oklevél, de további díjakat is kiosztunk. Az elkészült ételeket a résztvevők jóízűen elfogyasztják, majd kedvtől függően kezdődhet a tánc, a szaunázás, sörözés, illetve borozás.

Fontos: egy csapat több bográccsal is versenyezhet, ezek külön indulnak a versenyben növelve a nyerési lehetőséget. A költségeket idén is legfeljebb 50 EUR* értékben (/csapat/bogrács), bizonylat ellenében a helyszínen megtérítjük. Megkérjük a részvevő csapatokat, hogy a költségtérítést igénylő termékeket KÜLÖN bizonylatra írassák. Azonos pontszám esetén az olcsóbban vásárló csapat lesz a nyerő!
Bográcsot, lábakat, merőkanalat minden csapat hozzon magával!
A helyszínen grillezési lehetőség is van.

Végezetül: minden kedves résztvevőt kérünk, hogy a közös költségekből részt vállaljon, függetlenül attól, hogy főz-e vagy sem. A belépő idén 10 EUR*, a 2015-ös FME tagdíjat befizetettek számára 6 EUR. Gyermeknek 7-14 között 5 EUR (FME tagság esetén 4 EUR*), ezalatt ingyen vehetnek részt az eseményen.

Jelentkezni a főszervezőnél villanypostán (nagy.bigus@gabriel.fi) vagy telefonon (040 960 7559)

Helyszín:

Mint minden évben, ezúttal is a Jogging Team vízparti házikója környékén lesz az esemény.

karjaa jogging team

Koordináták:

60° 04’ 35’’ N
23° 39’ 48’’ E

2015.08.21-22-23-A Krétakör Helsinkiben: LÚZER

A Krétakör társulat Helsinkiben szerepel aug 21-22-23-án. Az elõadásokra kedvezményes (csoportos) jegyek válthatók az FME-n keresztül 26 eurós áron. FME tagoknak további 5 eurót térít az egyesület.

Részletek: 

kretakor luzer

Figyelem FME tagok! 

A Finnországi Magyarok Egyesülete szeretne csoportos kedvezményes jegyeket igényelni az alábbi, magyar nyelvű (angolul és finnül feliratozott) színházi előadás(ok)ra. 10 fő fölött már van csoportos kedvezmény, amennyiben lesz elegendő jelentkező, számukra a jegy ára 26 euró lesz! Kérjük, hogy még ma, de legkésőbb csütörtök reggelig jelezzetek vissza (arpad.jelinko[kukac]gmail.com), hogy ki és hány kedvezményes jegyet szeretne a segítségünkkel venni! Jelezzétek azt is, hogy milyen fontossági sorrendbe tennétek az időpontokat. 

A 2015-ös FME tagdíjat befizetett tagok számára a csoportos kedvezményen felül 5 euró kedvezményt biztosítunk, azaz nekik csak 21 euró lesz a jegy ára. 

További információk Schilling Árpádról és a Krétakörről

Az előadásról, a helyszínről és a pontos időpontokról információ található a tikettiweboldalán. 

Jelinkó Árpád, FME